České házenkářky si v Tbilisi zahrají o bronz

EYOF 2015
EYOF 2015
1 Minuta čtení

Tbilisi - Tým trenéra Jana Salače v pátek nestačil v semifinálovém zápase na Dánky a s turnajem se rozloučí v sobotu dopoledne zápasem o třetí místo. „Je úžasné, co jsme s holkama dokázaly, ale prohra s Dánskem nás mrzí,“ hodnotila zápas Jitka Brožová. Do zítřejšího utkání si soupeřky nevybírá: „Musíme se připravit na Rusky i Norky stejně a uvidíme, s kým nakonec budeme hrát.“

Do zápasu s Dánskem vstoupily české házenkářky dobře. S vítězkami skupiny A držely krok celý první poločas, i když v jeho samotném závěru inkasovaly a do šaten šly s jednogólovou ztrátou. Po změně stran ale soupeřky Češkám odskočily a nakonec slavily postup do finále po výhře 30:22.

„Asi bychom měly zapracovat na fyzičce, ve druhém poločase už jsme Dánkám nestačily,“ mrzelo Brožovou. Zápas o bronz sehrají házenkářky zítra v 9:30 hodin s druhým poraženým semifinalistou, ten vzejde z dvojice Rusko-Norsko.